V pátek 3. listopadu společnosti Fluidra a Zodiac oznámily svou fúzi, která by měla vstoupit v platnost v první polovině roku 2018!

 

M. Eloi Planes et M. Bruce Brooks

M. Eloi PLanes (Fluidra), M. Bruce Brooks (Zodiac)

 

Obě společnosti se dokonale doplňují díky silné přítomnosti v různých geografických oblastech světa, nabídce výrobků a portfoliu příslušných značek. Oba velcí hráči v odvětví bazénů hledají pro své zákazníky, akcionáře a zaměstnance vyšší vyhlídky růstu a přidanou hodnotu.


Spojením lidských zdrojů v celkovém počtu 5 500 osob a jejich přítomností ve více než 45 zemích v Severní Americe, Evropě, Austrálii, Jižní Americe a Africe se nová společnost stane světovým lídrem v sektoru bazénů s hlavním trhem v USA.
Španělská nadnárodní společnost Fluidra, která se specializuje na domácí a veřejné bazény a wellness, bude i nadále registrována na španělské burze cenných papírů a zachová své celosvětové sídlo ve městě Sabadell (Španělsko), a také severoamerické sídlo ve městě Vista (San Diego) v Kalifornii.
Výkonný předseda pan Eloi Planes bude výkonným předsedou správní rady.
Generální ředitel společnosti Zodiac, světového výrobce vybavení pro domácí bazény a řešení na bázi domácí automatizace pro bazény, pan Bruce Brooks, se stane generálním ředitelem společnosti, která vznikne touto fúzí.


Po fúzi
Společnost, která vznikne fúzí, bude nabízet širokou škálu výrobků, které zahrnují některé z nejznámějších a nejprestižnějších světových značek bazénů, jako jsou Zodiac®, Jandy® Pro Series, Polaris®, AstralPool®, Cepex®, Gre® a CTX Professional®. Nová společnost bude kromě toho díky větším prostředkům schopna podporovat inovace, aby uspokojila poptávku na trhu, což si vyžaduje efektivnější a zákaznicky orientovaná řešení v sektorech, jako je robotika nebo internet věcí.


Síla dvou vůdců
Společnost Zodiac přináší do této fúze své silné postavení v Severní Americe a její specifický přístup v řešeních domácích bazénů, zatímco společnost Fluidra přináší svou sílu v Evropě, Austrálii, Asii, Jižní Americe a Africe, stejně jako sortiment výrobků obsahujících výrobky pro domácí a komerční bazény. Díky harmonické kombinaci její silné přítomnosti v několika geografických oblastech a odborných znalostí bude nová společnost schopna nabídnout inovativní celosvětové řešení pro celý trh bazénů, ať už se jedná o domácí nebo komerční projekty.

Spojením společností Fluidra a Zodiac vybudujeme silnou a slibnou platformu, díky níž budeme lépe splňovat očekávání našich zákazníků, rozvíjet trvalé inovace založené na uživatelích a vytvářet příležitosti pro naše zaměstnance a zákazníky“, prohlásil pan Eloi Planes, výkonný předseda společnosti Fluidra. „ Tato fúze přinese našim zákazníkům, našim zaměstnancům a našim akcionářům velkou hodnotu. “

Jedná se o fúzi dvou předních společností se stejnou vizí orientovanou na zákazníka, stejným závazkem k inovacím a řadou jasných a doplňujících se hodnot“, uvedl pan Bruce Brooks, generální ředitel společnosti Zodiac. „Zvýšíme naši přítomnost na rostoucích světových trzích a budeme schopni urychlit vývoj nových výrobků a lépe splňovat očekávání našich zákazníků po celém světě. “


O společnosti Fluidra
Fluidra je nadnárodní skupina kótovaná na burze cenných papírů ve Španělsku, která se specializuje na sektor bazénů a wellness, a vyvíjí nejmodernější výrobky a aplikace pro trh s komerčními a domácími bazény. Společnost působí prostřednictvím poboček ve 45 zemích a pod vedoucími značkami AstralPool®, Cepex®, CTX Professional® a Gre®.

O společnosti Zodiac
Zodiac je světovým výrobcem vybavení pro bazény a řešení na bázi domácí automatizace pro bazény. Společnost má tradici výjimečnosti v inovacích, která trvá více než 100 let a prodává výrobkové řady pod vedoucími značkami, jako jsou Zodiac®, Polaris®, Jandy® Pro Series, Nature2®, Caretaker™, SAVI®, Grand Effects a Cover-Pools®. Pokud se chcete dozvědět více informací o společnosti Zodiac, navštivte stránku www.zodiac.com.