Společnost Herborner PumpenFabrik  uvedla na trh nová čerpadla

 

Německá společnost Herborner PumpenFabrik se v rámci svého rozsáhlého výrobního programu zabývá mj. výrobou technologií pro úpravu bazénových vod. Koncem minulého roku uvedla na trh několik novinek z oblasti čerpadel.
 

HERBORNERJednou z nich je čerpadlo WATERblue-K, které se díky patentovanému systému Easy-Clean-Filter hodí jako samonasávací oběhové čerpadlo bazénové vody s integrovaným vlasovým filtrem k dopravě a filtrování bazénové, čerstvé či dokonce  mořské vody. Jeho velkou výhodou je flexibilita, když nabízí čtyři různé možnosti připojení (vnitřní závit, vnější závit, příruba nebo lepené šroubení) pro rozdílné oblasti použití. Možnost volby mezi trojfázovým motorem, synchronním, jednofázovým motorem do 2,2 kW a motorem NEMA poskytuje kompletní schopnost přizpůsobení požadavkům zákazníka. Vysokou odolnost čerpadla vůči tlaku až do 3 barů zajišťují vhodně zvolené materiály (aluminiumbronz, vysoce pevný polypropylén vyztužený skelným vláknem a polyamid PA 6 GF 30). Díky všem uvedeným parametrům tato čerpadla nabízejí uživatelům kompaktní konstrukci, dlouhou životnost bez nákladné údržby a maximálně spolehlivou funkčnost

Další novinkou v sortimentu je také systém Water Blast (WBS), nabízený jako podstatně rychlejší a energeticky úspornější alternativa pro vyprazdňování vlasového předfiltru bazénových oběhových čerpadel. Systém může být ovládán dle výběru ručně, přes lokální nebo centrální řízení v bazén, navíc je koncipován tak, aby jím mohla být vybavena i existující zařízení. Systém, přihlášený jako patent, vrací do oběhu energeticky obohacenou a upravenou bazénovou vodu, která je přetlakem vytlačena z čerpadla do akumulační nádrže k dalšímu použití. Uživatel tak s touto novou technologií šetří vodu a také energii a minimalizuje časové nároky na vyčištění filtru.

 

 

 

ABAS

 

 

 

 

[email protected] 

www.abascr.cz