tuyau piscineFITT® Laboratories vyvinuly Barrierflex CDS®, pružné přívodní a sací potrubí pro bazény a hydromasážní jednotky odolné vůči korozi vyvolané chlorovanou vodou. Díky použitým patentovaným technologiím má tato „hadice“ vynikající odolnost vůči chemickým, mechanickým i termálním vlivům, a garantuje tak dlouhodobou ochranu tohoto potrubí před oxidačním a abrazivním účinkem chlorované bazénové vody.


Pro výrobu byly využity dvě patentované technologie Hi--Fitt®: první je Spiral Protection Barrier®, speciální vrstva na povrchu hadice, která je odolná vůči popraskání a zaručuje vynikající těsnost a odolnosti proti podpovrchovému namáhání. Pomocí druhé technologie, PVC Chlorine Defence System®, se na vnitřní stranu hadice nanáší film, který zajišťuje vodotěsnost a tudíž i ochranu proti korozi vyvolané chlorovanou bazénovou vodou.


spiral hoseNový produkt má až pětkrát vyšší mechanickou a tepelnou odolnost než standardní výrobky, lepší fyzikální i mechanické charakteristiky i delší životnost. Laboratorní testy provedené na vzorcích ukázaly, že ochranný film CDS zaručuje 11krát nižší absorpci vody než s jakou se lze setkat u jiných výrobků z PVC na trhu, zaznamenáno bylo také zlepšení tahového napětí.


Potrubí splňuje normu EN ISO 3994 a lze ho využívat v teplotním rozmezí od -5°C do + 60°C.