Koupací bazény Biodesign společnosti HIPPO, s.r.o. se sídlem v Příbrami získaly na soutěži VÝROBEK – TECHNOLOGIE ROKU 2012, kterou vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, čestné uznání podpořené velmi kladným hodnocením odborné poroty.

 

Koupací bazény Biodesign v sobě spojují výhody přírodních nádrží a klasických koupacích bazénů – tedy přirozený tvar, snadné koupání a jednoduchou údržbu. Jsou chráněny mezinárodním patentem a v porovnání s ostatními bazény nabízejí řadu unikátních prvků, mimo jiné např. filtrační systém s minerály MagnaPool nebo Purapool s himálajskou minerální solí.

 

Každý tento bazén je navrhován podle osobní představy zákazníka a dle možností zahrady, což umožňuje např. vytváření pláží a míst k sezení. Také jejich instalace je mnohem snadnější a rychlejší než v případě klasických bazénů, stejně jako údržba a čištění závisí na použitém filtračním systému. Výhodou, kterou ocení zejména rodiny s dětmi, jsou postupně se svažující břehy, poskytující při koupání větší bezpečí.

 

K výstavbě bazénů jsou používány kvalitní krycí materiály, jako je křemenná drť, která se navíc působením slunečních paprsků zahřívá a ohřívá vodu v bazénu, čímž prodlužuje koupací sezónu. Nepřehlédnutelná je rovněž ekologická kvalita těchto přírodních bazénů, které nijak neohrožují životní prostředí a nezpůsobují žádné znečištění.