Po dlouhé řadě let, kdy plány na výstavbu areálu v blízkosti vyhlášeného kempu Merkur u Novomlýnských nádrží zůstávaly pouze na papíru, začínají sny o unikátním komplexu spojujícím velký aquapark s lázeňskými provozy, sportovišti, hotelem a všemi souvisejícími službami nabývat reálné podoby.

 

pasohlavky 1

 

 

Výstavba je rozdělena do dvou etap. V rámci prví etapy, která by měla skončit letos v červnu, se dokončuje výstavba obřího aquaparku, v němž budou mít návštěvníci k dispozici osm vnitřních a venkovních bazénů, 17 druhů tobogánů a vodních atrakcí, sportovní hřiště a další doprovodné služby. Komplex bude využívat místní geotermální vody. V místě se nacházejí dva vrty hluboké 1500 metrů, z nichž jeden má osvědčení přírodního léčivého zdroje. Kvalitou je údajně voda z obou vrtů srovnatelná s vodou v nedalekém rakouském Laa an der Thaya, termální charakter pramenů je zase podobný vodě v Karlových Varech. Nedílnou součástí komplexu budou také vedle hotelu i restaurace, obchodní prostory a parkoviště pro 350 osobních vozidel a 10 autobusů. Náklady na výstavbu se odhadují na cca 1,2 miliardy Kč. K otevření aquaparku by mělo dojít v červnu letošního roku.

 

V rámci druhé etapy pak vzniknou lázeňská zařízení, která budou rovněž využívat výše uvedené termální prameny. Společnost Thermal Pasohlávky, vlastněná společně obcí a krajem, hodlá potenciálním investorům nabízet pozemky na výstavbu lázeňských objektů, případní zájemci tedy mají ideální příležitost se do projektu zapojit.

                 

 

pasohavky