AstraPool přichází na trh s dvourychlostním čerpadlem Victoria Dual Speed, které uzpůsobuje rychlost proudění vody podle toho, co bazén skutečně potřebuje. Volba rychlosti umožňuje nastavit průtok a dobu provozu zařízení a může tak zaručit minimální spotřebu energie při každém použití.

Victoria Dual Speed
Vysoká rychlost je doporučená pro použití vyžadující velké množství vody, jako je mytí, oplachování, komplexní údržba nebo použití některých bazénových vysavačů.

Nízká rychlost se obvykle doporučuje za účelem dosažení stejnoměrnější a kvalitnější filtrace. Při nízké rychlosti se snižuje provozní tlak a v soustavě nedochází k téměř žádným turbulencím. Tím se docílí důkladnější filtrace a zároveň se sníží hlučnost a spotřeba energie.

Ve srovnání s běžnými filtračními systémy je hlučnost tohoto extrémně tichého filtru o 20 dB nižší. Zvuk vydávaný filtrem je lidským uchem téměř nezachytitelný. Díky této výhodě je možné filtrovat vodu v noci, kdy je nižší poptávka po elektrickém proudu a kdy je elektřina levnější.

Tento výrobek je tedy ekologický nejen po stránce akustické, ale také energetické – spotřebuje totiž o 60 % méně energie než jednorychlostní čerpadlo. Přístroj tak odpovídá novým ekologickým normám, které si kladou za cíl zvýšit energetickou účinnost domácích spotřebičů.

Čerpadlo se prodává s nabídkou jednofázových motorů o výkonech 1 až 2,5 koňských sil a lze jím bez problémů nahradit čerpadla VICTORIA, VICTORIA PLUS a SPRINT od AstraPool. Přepínání rychlostí je jednoduché a rychlé.

Ačkoli je ovládání velice snadné, doporučuje se používat zvláštní ovládací panel vyvinutý speciálně pro čerpadlo Victoria Dual Speed a dodávaný v příslušenství. Tento panel dokáže rychlosti přepínat automaticky a zajistí perfektní kvalitu vody ve Vašem bazénu.